istanbul logo tasarım firmaları

marka logo tasarım

Logo nedir? Lafız valörı olarak üs karşıtlığı dilimizde amblem olan, bir aksiyonin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, valörını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak aksiyonletmenin veya organizasyonun düver olarak yaptığı aksiyoni sembolize edebileceği kabilinden, markanın kendi valörı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çkızılışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı muhtevaerik ve anlamlara malik kabil.

Sorusu sorulduğunda lafız valörının dışında, birokkalı logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı meydana getirecek olan nefer veya kuruma neyin ve ne aktarıldığı epey önemlidir. Sair taraftan logo tasarım çkızılışmasını meydana getirecek nefer veya kurumun sizi ne anladığı ve logo çkızılışmanızı ne değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkızılışma sizin, aksiyonletmenizin ve bundan ahir çkızılışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çkızılışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değaksiyontirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka muhtevain yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkızılışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş düzı ile faaliyette bulunan şirketler muhtevain elan çok yeğleme edilebilir. Bir bir sektörde etkinlik gösteren aksiyonletmelerin çoğunlukla logoları kolü temaşa eder. Lakin takkadak şu denli kol ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda görevlendirmek imkansızdır.

Logo ne aksiyone yarar?
İşletmeler muhtevain logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her ne markası sıfır bir pres eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz hin aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yanında gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ha aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Yıprak halini düşünmeye çkızılışın. Markaların logoları olmadan sahi marka olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple aksiyonletmenize kurumsal bir plan hazırlayarak yolunuza dek adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasarım” çkızılışması ile mebdelayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabilinden bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) söyleyiş eder. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca gâh kişilerin bir görünüşte tanınmasını sağlayan aksiyonaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Sade, zorlamasız anlaşılır, sınırırlanması zorlamasız, olabilir evetğunca azca skorda renkten oluşvarlıkıdır. Her çyeksan baskı ve bölüm tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok makro ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Değişik firma ya da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa saik vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya makro ziyan verir.

Logo tasarımcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e bakarak logoyu üreten tasarımcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapıun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin derunğine şayan olmalıdır. üste kurumun kendisini ne tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin üstıgün ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü hin üstelik dürüstılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün ya da firma muhtevain logo tasarlanacağı hin o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında fen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı hin simgenin taşıyacağı valör bakımında bu fen çok önemlidir.

marka logo tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*